خاتمی در جلسه ای که امروز برگزار می کند رایزنی های خود را برای ماندن یا نماندن در دور رقابت های انتخاباتی به انجام می رساند.

بنا به گزارشات دریافتی «تابناک»، زمانی که خاتمی اعلام کرد بین او و میرحسین یکی پا به میدان رقابت ها خواهد گذارد، هیچکس انتظار نداشت به فاصله کمتر از دو ماه هر دو تن فعالیت های انتخاباتی خود را آغاز نموده باشند، ولی خاتمی از وضع بوجود آمده رضایت ندارد و علاقه شخصی اش به کنار رفتن به نفع میرحسین موسوی است.

در جلسه امروز سید محمد خاتمی نظر خود را در جمع دوستانش مطرح و با حلقه مشاورین نزدیکش به رایزنی می پردازد. در جلسه دیگری که بعدازظهر امروز وی با میرحسین موسوی خواهد داشت احتمالا تصمیم حساسی برای انتخابات گرفته خواهد شد.

همه اینها در حالیست که در نظر سنجی های صورت گرفته خاتمی درصد بالایی را بدست آورده است.

 میر حسین موسوی آخرین نخست وزیر جمهوری اسلامی ایران سعی نموده خود را به عنوان کاندیدای فراجناحی مطرح نماید و چیزی که اطرافیان خاتمی را نگران نموده اینست که آیا آرای انصراف خاتمی به سمت میرحسین خواهد رفت یا به شکل آرای سرگردان دوباره توزیع خواهند شد و این انصراف به ضرر جبهه اصلاح طلبان تمام شود.
 
وقتی که خاتمی 20 بهمن ماه پس از رایزنی های طولانی خود با میر حسین موسوی بیانیه رسمی صادر نموده و وارد رقابتها گردید گفته شد که تاخیرهای موسوی در تصمیم گیری  و نگرانی خاتمی از سپری شدن زمان منجر به این حضور گردیده، میر حسین در مذاکرات خود گفته بود نیازی به تبلیغات استانی نمی بیند همانطور که در بیانیه حضورش در بیستم اسفند ماه طرفدارانش را از چاپ عکس و پوستر تبلیغاتی منع نمود.
 
خاتمی در جلسات قبلی خود با مشاورینش همیشه نگرانی اش را از دوره پس از انتخاب شدنش بیان نموده بود و اینکه نمی داند با شرایط موجود می تواند موفق به اجرای وعده های انتخاباتی اش بشود یا نه؟ 
 
ظاهرا عقیده خاتمی این بوده که هر کسی جز او با موانع کمتری روبرو خواهد بود.

در پی رایزنی های امروز خاتمی با مشاورین خود و میر حسین، ممکن است طی روزهای آینده باز شاهد صدور  بیانیه جدیدی از سوی وی و این بار حاوی کنار رفتنش از گردونه رقابتهای دهمین دوره ریاست جمهوری به نفع میر حسین موسوی باشیم.


تاريخ : ۳٠ اسفند ۱۳۸٧ | ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمودجانقربانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By VatanSkin :.